מקצועיות​
מענה 24/7
פריסה ארצית

7 יתרונות לגג אלומיניום

אלומיניום הפך לאחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בתחומי התעשייה והבנייה בגלל שיש לו יתרונות שאין לחומרים אחרים. במאמר הבא נבין כיצד הם משתלבים בגגות ומה אפשר לעשות על מנת ליהנות מהמאפיינים של אלומיניום גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

השימוש בגגות אלומיניום זוכה כיום להצלחה בפריסה עולמית מרשימה. חומר הגלם שהיה מזוהה בעבר בעיקר עם הסקטור התעשייתי הפך נפוץ מאוד גם בתחום הבנייה והשיפוצים, בעיקר בגלל האופן שבו הוא משתלב חיפוי קירות וגגות. בנוסף, היכרות עם הרשימה של יתרונות לגג אלומיניום מסבירה מה בדיוק עומק מאחוריו:

 

עמידות בפני קורוזיה ושיתוך

היתרון הכי גדול ומשמעותי של אלומיניום בא לידי ביטוי בכך שהוא עמיד בפני קורוזיה ושיתוך. המשמעות היא שעל גג אלומיניום לא תופיע לעולם חלודה, גם אם הוא אינו מקורה אלא חשוף לפגעי מזג האוויר, לשמש, לגשם וללחות. ברשימה של יתרונות לגג אלומיניום זה משמעותי מאוד, בגלל שהעמידות משפיעה על ההוצאות ועל התחזוקה.

הסיבה לכך שגג אלומיניום עמיד בפני קורוזיה ושיתוך קשורה לשכבה דקה של אלומינה שמופיעה בעת חשיפה לאוויר. האלומינה עצמה קשה והיא אינה מתפוררת מגוף הגג, לכן העמידות בפני שיתוך לא דורשת שום סוג של חומר נוסף או מעורבות חיצונית. באמצעות עמידות גבוהה ניתן ליהנות מכל היתרונות של יתרונות לגג אלומיניום גם בבתים פרטיים וגם בבנייני מגורים משותפים, בתי עסק, משרדים, מחסנים ועוד.

 

אין לאלומיניום תכונות מגנטיות

אי אפשר לדבר על יתרונות לגג אלומיניום בלי להזכיר את התכונות שלו. כאן רואים לדוגמא שאין לאלומיניום תכונות מגנטיות, מה שאומר שהוא אינו מושפע משדה מגנטי ושאפשר לשדך אותו בקלות לסוגים שונים של קורות מתכת או אביזרי חיפוי אחרים.

אלומיניום בלי תכונות מגנטיות עוזר לבנות את הגג בהתאמה לצרכים של קהל היעד והלקוחות. לאחר שבונים את הגג, ניתן לבחור אם לשלב עליו מזגנים, מכשירי חשמל, פאנלים סולאריים ועוד. בכל אחד מהמקרים האלה, המטרה היא לנצל את היתרונות של יתרונות לגג אלומיניום תוך כדי שחוסכים בהוצאות.

 

קל לעבוד איתו

המשקל של האלומיניום נמוך והעמידות שלו גבוהה, מה שהופך את הגג לחומר שמאוד קל לעבוד איתו. אפשר לבנות חלקים מהגג במפעל ולאחר מכן להביא אותם אל האתר שבו בונים את הגג כחלק מפרויק של בנייה קלה, או להגיע עם משטחי אלומיניום אל השטח עצמו ושם לבצע את הבנייה. בכל מקרה, קל הרבה יותר לעבוד עם אלומיניום מאשר עם בטון, בלוקים, רעפים או אפילו עץ.

קלות העבודה עם אלומיניום היא פקטור מכריע גם בעת קביעת הצעת המחיר. כאשר בעלי מקצוע צריכים להרכיב הצעת מחיר לפי הדרישות של קהל היעד והלקוחות, הם מביאים בחשבון את משך הזמן שיידרש על מנת להשלים את הפרויקט. בזכות מאפיינים או יתרונות לגג אלומיניום, כל הצדדים חוסכים זמן יקר ערך ולכן גם המחיר אטרקטיבי יותר.

 

התאמה לאקלים הישראלי

העמידות של האלומיניום בפני קורוזיה ושיתוך זהה כמובן בכל מקום בעולם, אבל ספציפית בישראל הגג צריך להתמודד גם עם טמפרטורות גבוהות ואחוזי לחות משמעותיים. כאן רואים את הרשימה של יתרונות לגג אלומיניום מבחינת הגנה מפני רטיבות ונזקי מזג האוויר ובכל הנוגע למניעת חדירת נזקים אל תוך המבנה עצמו.

האלומיניום מתאים לאקלים הישראלי ומאפשר ליהנות מהיתרונות של הגג והקירוי בלי לדאוג להופעת כתמי עובש, לחות, רטיבות, פטריות וכן הלאה. גם לאחר ההתקנה לא צריך לתחזק אותו והוא מומלץ בכל רחבי הארץ.

 

עבודה נקיה יותר גם בשכונות מגורים צפופות

כל רשימת יתרונות של חומרי גלם מסוימים שבהם משתמשים על מנת לבנות גגות חייבת לגלם בתוכה התייחסות לשאלה עד כמה נקי לעבוד איתו. הסוגיה הזו קריטית בעיקר בשכונות מגורים צפופות, אם רוצים לדוגמא לבנות בית חדש או לשפץ נכס קיים. בשביל להשלים את הפרויקט ולבנות גג בלי לכלוך מיותר, משתמשים באלומיניום שיש לו תכונות מעולות והוא חוסך בהוצאות.

העבודה הנקייה עם אלומיניום היא תוצאה של שנות פיתוח רבות. בזכות הטכנולוגיה הקיימת כיום, ניתן להשיג לוחות אלומיניום במגוון רחב של מידות, גוונים ורמת גימור. ככל שההתאמה בין הלוחות לבין הדרישות של הלקוחות היא מלאה יותר, כך צריך פחות לכלוך ונזק היקפי על מנת לשלב את האלומיניום כחומר גלם לבניית הגג או חיפוי קירות.

 

עיצוב מרשים שמתאים לסגנון מודרני

הגג הוא לדעת רבים האלמנט המרכזי שקובע איזה רושם ראשוני נקבל כאשר נסתכל על המבנה. אם לדוגמא המטרה היא לעצב את המבנה בסגנון מודרני, כנראה שנעדיף לעשות את זה עם יתרונות לגג אלומיניום ולא עם גג עץ או בטון.

המראה המתכתי של האלומיניום הוא סיבה מעולה לתת לו עדיפות על פני האלטרנטיבות. הוא נשאר מבריק וקל לנקות אותו, הוא עמיד לכל אורך השנה והוא בעיקר מתאים לסגנון מודרני שמתאפיין בעצמו בניקיון וסטריליות.

 

אפשר למחזר אותו

ברשימת יתרונות לגג אלומיניום יש גם את הנושא של המיחזור. אמנם רוב לקוחות הקצה שצריכים לבנות גג לא בהכרח מתעניינים בזה כי חשוב להם יותר שהפרויקט יהיה משתלם וכלכלי, אבל לא צריך להתעלם מההיבט הזה – אלא להפך. אם מוסיפים אותו למערכת השיקולים, מגלים שהאלומיניום ניתן למיחזור ושהוא אף נחשב באופן רשמי כחומר בנייה ירוק.

שיטות הבנייה הירוקות מבוססות כיום על שימוש באלומיניום כי הוא מוכיח את עצמו מבחינת יכולת המיחזור והתכונות השונות. כל זה משתלב בעמידות המוכחת של האלומיניום, כך שתהליך החיפוי ובניית הגגות איתו היא גם בשורה מעולה למי שחשוב להם לשמור על איכות הסביבה.

את השלד לגג אלומיניום אפשר לבנות מחומרי גלם שונים ובהם מבנה בטון, פלדה ועץ. בחירת השלד מחייבת התייעצות עם מהנדס והתייחסות למשקל ולעומס.

במהלך בניית גגות משתמשים בלוחות אלומיניום שנבחרים על ידי הלקוחות משיקולי תקציב ואסתטיקה. 

לאחר מכן מנצלים את האלומיניום גם כדי לבנות צנרת, מערכת ניקוז, ארגזי רוח, מרזבים ועוד.

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות בין הציפויים והגימורים המומלצים עבור לוחות אלומיניום שבהם משתמשים כדי לבנות את הגג. לרוב ההבדל הוא בין ציפוי פוליאסטר וגימור PFDF. 

אז מה היה לנו?