מקצועיות​
מענה 24/7
פריסה ארצית

חברות איטום

השוואה בין סוגים שונים של שירותי איטום מחייבת התייחסות לפרמטרים כגון מספר שנות ניסיון, המלצות וכמובן מחיר. בנוסף, חשוב לוודא התאמה בין סוג האיטום הרצוי לבין תחום ההתמחות של כל חברה. לאחר מכן, ניתן להתייעץ עם נציגי החברה ולקבל הצעת מחיר בהתאמה אישית על פי המטרות שאותן מנסים להשיג ופתרון האיטום המבוקש.

חברות איטום מספקות סל שירותים מגוון בפריסה ארצית רחבה. מצד אחד, המשמעות היא שניתן לפנות אל אותה חברה על מנת לתאם שירותי איטום שונים. מצד שני, זה גם אומר שלא לכל חברה יש את אותו תחום התמחות. בשביל ליהנות מהיתרונות של החברה גם בטווח הקצר ובעיקר בטווח הארוך, חשוב מאוד לוודא שבוחרים אותה בצורה נכונה.

הדבר הראשון שצריך לעשות בשביל להשוות בין חברות איטום הוא לוודא שהיא מקצועית. קבלן איטום מקצועי יודע לבחור חומרי איטום, להתאים אותם לבעיה הספציפית שממנה אנחנו סובלים ואף לבצע בדיקת הצפה. חוץ מזה, הוא יציע לנו תקופת אחריות ריאלית שמתאימה לסוג הפתרון שאותו אנחנו צריכים ויהיה לו רישיון לעבודה בגובה עבור איטום גגות בסנפלינג, עם מנוף או בכל עבודה בגובה של מעל 2 מטר.

 

פרמטרים להשוואה בין קבלנים או חברות איטום

עוד משהו שכדאי לשים לב אליו הוא מספר שנות הניסיון של חברות איטום. ככל שיש לחברת איטום מסוימת יותר ניסיון, כך זה כנראה אומר שהיא עשתה עבודה טובה עם לקוחות קודמים. לשם השוואה, חברה לא מספיק מקצועית לא תצליח להחזיק מעמד בתחום הצפוף הזה. אז אם החברה שבחרנו מנוסה, אפשר לסמוך עליה.

מלבד מספר שנות הניסיון, כדאי להשוות בין חברות וקבלני איטום גם לפי המלצות שיש עליהם. את ההמלצות הכי נוח לקבל מחברים, קרובים ובני משפחה, או ממעגלים רחוקים יותר של קולגות ושכנים. אם צריכים להזמין חברות איטום אבל לא מכירים אישית אנשים שהשתמשו בשירותים כאלה לאחרונה, אפשר להרחיב את החיפוש ולהיעזר בחוות דעת מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

המטרה של המלצות היא לסייע לנו ללמוד מתוך הניסיון של אנשים אחרים. לא סביר שלקוחות לא מרוצים ימליצו על חברת איטום, אבל כן ניתן ללמוד מההמלצה כזו על התאמה בין השירות שהחברה מספקת לבין הדרישות של קהל היעד והלקוחות. מעבר לכך, השוואה בין חברות שונות לפי המלצות שיש עליהן היא דרך מעולה לחסוך בהוצאות.

 

הקשר בין המלצות לבין המחיר שגובות חברות איטום

המלצה היא כלי צרכני שבו כל אחד ואחת מאיתנו צריכים להשתמש על מנת לבחור בין שירותים ומוצרים שונים. ספציפית בתחום האיטום, היתרון של המלצה בא לידי ביטוי בכך שהיא מלמדת אותנו האם ההשקעה בקבלן איטום מסוים הייתה משתלמת גם אחרי כמה שבועות. אם למשל נשווה בין חברות איטום רק לפי המחיר ולא נוודא שיש עליהן המלצות, נגלה שמה שנראה זול בעצם עולה לנו ביוקר.

במילים אחרות, המלצה מספקת לנו את כל המידע הרלוונטי ואף עושה את זה באופן שלא מחייב אותנו להזמין שירותי איטום מסוימים. לאחר שנקבל המלצות על 2-3 חברות איטום, נוכל לפנות אליהן ישירות ולשאול את השאלות הבאות:

  • מה לדעתך גרם לרטיבות ואיך הכי נכון להתמודד איתה?
  • מהי שיטת האיטום המתאימה לגג שלי?
  • איזה עוד שיטות איטום קיימות?
  • האם האיטום כולל הכנה?
  • האם השירות כולל בדיקת הצפה?
  • כמה זמן אחריות מקבלים על האיטום ולמי פונים כדי להפעיל אותה?
  • באיזה חומרי איטום משתמשים והאם הם עומדים בתקן?

 

התנהלות מול החברה במידה ומופיעות בעיות איטום אחרי העבודה

איטום היא משימה מורכבת שמחייבת התמודדות עם כמויות גדולות של מים. לא משנה אם מבצעים את האיטום בקיץ או בחורף, סביר להניח שיהיו כמה ימים רצופים של גשם ומשקעים שבהם הגג יצטרך לעמוד בעומס. במקרים כאלה, עלולות להופיע בעיות איטום אפילו מיד אחרי העבודה – אבל זה לא בהכרח מעיד על כך שהחברה שביצעה את הפרויקט לא הייתה מספיק מקצועית.

הגורמים העיקריים לבעיות איטום הם זיהוי לא נכון של הבעיה, הכנה לקויה, שיטת איטום לא מתאימה, ביצוע לקוי או פגיעה באיטום אחרי הביצוע. אם האיטום נפגע אחרי הביצוע כי החלטנו להתקין דוד שמש או קרענו בטעות את היריעות הביטומניות, אין לזה קשר לאחריות שקיבלנו מקבלן האיטום. אבל אם ההכנה הייתה לקויה או שיטת האיטום לא התאימה, בהחלט ניתן לפנות אל החברה ולדרוש ממנה לקיים את ההתחייבות המקורית.

 

כל מה שאפשר ללמוד מתוך הצעת המחיר של החברה

מלבד השורה התחתונה, הצעת המחיר גם מספקת לנו פרטים חשובים על החברה ועל המקצועיות שלה. הנה למשל כמה דברים שאותם ניתן ללמוד מתוך הצעת מחיר של חברות איטום שונות:

  1. האם חומרי האיטום עומדים בתקן – הכי חשוב לבדוק האם בהצעת המחיר כתוב ספציפית באיזה חומרי איטום החברה משתמשת. לאחר מכן, כל שנדרש הוא לבדוק את השם בגוגל ולברר האם הם עומדים בתקן. בסוף, מוודאים שהחברה אכן משתמשת בחומרים האלה כאשר היא מגיעה אלינו.
  2. ממה המחיר מורכב – המטרה של הצעת המחיר היא לפרט על מה בדיוק אנחנו משלמים. הצעה כזו תעזור לנו לדעת האם המחיר כלל הכנה, בדיקת הצפה או פירוק והרכבת מכשירי חשמל או שמא נצטרך לשלם על זה בנפרד.
  3. לוח הזמנים – חברה מקצועית תפרט את לוח הזמנים. כך היא תעזור לנו לדעת למה לצפות ואיך להיערך מבחינת התא המשפחתי.

 

לסיכום, עבודות איטום עולות 40-120 ש"ח למ"ר ואפילו יותר, אם מביאים בחשבון את התוספת במחיר על פירוק והרכבת דודים, תוספת על נגישות מוגבלת וכן הלאה. בגלל שמדובר בפרויקט יקר, כדאי לנו לקבל הצעת מחיר ולבדוק אותה לעומק.

בקיץ ובעונות המעבר. בחורף הזמינות מוגבלת והמחירים גבוהים.

איטום ביריעות ביטומניות מגיע עם אחריות ל-10 שנים. על זיפות גגות מקבלים אחריות של 3-5 שנים.

את כל סוגי הגגות, כל עוד משתמשים בחומרי האיטום הנכונים ומבצעים עבודת הכנה יסודית.

מנקים אותו ביסודיות ומסירים שאריות איטום קודמות. מפרקים מכשירי חשמל ובהם מזגנים או דודים ומורחים שכבת יסוד לפי חומרי האיטום הרלוונטיים.

אז מה היה לנו?