מקצועיות​
מענה 24/7
פריסה ארצית

איטום בסנפלינג

השימוש בסנפלינג על ידי קבלני איטום עם רישיון לעבודה בגובה מאפשר לאטום את כל סוגי הקירות החיצוניים. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של שיטת איטום כזו, איזה חומרים מיישמים על הקירות החיצוניים וכיצד בוחרים קבלני איטום מקצועיים

רטיבות בקירות פנימיים או חיצוניים עלולה להחמיר במהירות ולגרום לשורה ארוכה של נזקים. בטווח הקצר, המשמעות של רטיבות מן הסוג הזה היא הופעת סימני עובש וריחות של טחב בתוך הבית. אם לא מטפלים ברטיבות, היא עלולה להפוך לנזילה ולגרום לפגיעה בלתי הפיכה במכשירי חשמל, ציוד אישי, רהיטים ועוד. כמו כן, הרטיבות מערערת את היציבות של המבנה ולכן היא מסוכנת.

הדבר הראשון שצריך לעשות על מנת לטפל בבעיות הרטיבות היא להזמין קבלן איטום. עם זאת, לא מספיק לבדוק האם מדובר על קבלן איטום מוסמך אלא צריך לוודא שיש לו רישיון לעבודה בגובה. הרישיון לעבודה בגובה נדרש בישראל לכל עבודה שמתבצעת מעל גובה של 2 מטר והיא חיונית גם בפרויקטים של איטום בסנפלינג.

 

היתרונות של איטום בסנפלינג

השימוש בסנפלינג הוא בדרך כלל הכלי היעיל ביותר לאיטום של קירות חיצוניים ופנימיים. הנה כמה יתרונות של האיטום הזה:

  1. נגישות גבוהה גם לקומות גבוהות – סנפלינג מאפשר לגשת בצורה מלאה אל הקירות החיצוניים והפנימיים. רק באמצעות סנפלינג ניתן לאטום קירות חיצוניים בקומות גבוהות יחסית, או לייצר רצף של המשכיות ואיטום בין הקומות התחתונות לבין הגג. בלי נגישות לכל הקומות ואיטום של כל הקיר, העבודה לא תהיה אפקטיבית.
  2. הקפדה על כללי הבטיחות – הסנפלינג מופעל על ידי קבלני איטום מורשים שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. מלבד היכולת של קבלני איטום לספק את הפתרונות היעילים שהכי מתאימים לכל לקוח, צריך להיות להם רישיון לעבודה בגובה. הרישיון מעיד על כך שהם מודעים לכללי הבטיחות ומיישמים אותם.
  3. מהירות ועמידה בלוח זמנים – קבלן איטום שיודע כיצד לעבוד עם סנפלינג מגדיל את הסיכוי לכך שהפרויקט יעמוד בלוח הזמנים שנקבע עבורו. אם רוצים לבצע מהר וביעילות סוגים שונים של עבודות איטום בסנפלינג, עדיף לבחור נכון את הקבלן ולוודא שיש לו ניסיון ורקע.
  4. איטום של הקירות והחלונות – סנפלינג מאפשר לאטום את כל סוגי הקירות החיצוניים והפנימיים וגם את החלונות. האיטום של פתחי החלונות חשוב, כי למים יש נטייה לחדור לכל חריץ. אם רוצים לבצע איטום מבנים שלמים ולהשתמש בחומרים הכי איכותיים בהתאם לכל התקנים, צריך להזמין קבלן איטום שמשתמש בציוד מתקדם ויש לו ידע מעשי בתחום.

 

השוואה בין איטום בסנפלינג לבין במות הרמה ומנופים

האלטרנטיבה לשימוש בסנפלינג עבור עבודות איטום היא הפעלת במות הרמה ומנופים. היתרון של במות הרמה ומנופים הוא שניתן לבצע את העבודה מהקרקע, להגיע גם כן לכל הקומות של הבניין ולהעלות את הציוד יחד עם העובדים. בנוסף, יש יותר כוח אדם זמין שיכול לבצע את העבודות של האיטום מתוך במות הרמה או מנופים מאשר עובדים עם רישיון לעבודה בגובה.

החיסרון של במות הרמה ומנופים הוא נגישות מוגבלת ותלות במקום שבו ניתן להציב את הכלים. מעבר לכך, בדרך כלל צריך לבנות פיגומים שיאפשרו להגיע לכל מקום שקיים בו חשד או כשל באיטום. כל זה מסרבל משמעותית את התנהלות, מייקר את הפרויקט ודורש השקעה של זמן ומשאבים.

הפתרון המומלץ הוא להתייעץ עם קבלני איטום ולשקול לשלב בין העולמות. אפשר למשל להשתמש בסנפלינג כדי למנוע נזק לגינה בגלל הקמת הפיגומים או בשביל לא לשבש את שגרת החיים בבניין בגלל המנופים, אבל כן להיעזר בהם בשביל לבצע איטום סדקים גדולים ותיקון כשלים במבנה.

 

סל השירותים והפעולות של איטום בסנפלינג

התייעצות עם קבלן איטום מיומן ומנוסה שיש לו גם רישיון לעבודה בגובה והיכרות עם התחום של הסנפלינג יכולה לסייע לתאם מולו עבודות מיוחדות. העבודות כוללות את כל הפעולות הנדרשות למניעת חדירת מים אל תוך המבנה, גם אם זה אומר חיזוק של אריחים רופפים והסרת טיח שהתפורר. העבודות מבוצעות באמצעות סנפלינג בכל הקומות של הבניין ורק אחרי סריקה מדוקדקת לאיתור פגמים קיימים או בעיות שעלולות לצוץ.

סל השירותים והפעולות המלא של איטום בסנפלינג כולל יישום חיפויים חדשים ברמת גימור גבוהה. מטרת החיפויים היא לשלב אותם במקומות שבו הם נחוצים, בשביל לשפר את האיטום והבידוד מצד אחד ועל מנת לתרום לחזית האסתטית של המבנה מצד שני. מעבר לכך, התהליך כולל בתוכו עבודת הכנה שגם לה יש כמה שלבים:

  • ניקוי הקירות משאריות איטום קודמות
  • מריחת שכבת יסוד לפי חומר האיטום הרלוונטי
  • יישום חומרי איטום מתאימים
  • המתנה לייבוש מלא ואז מריחת שכבת איטום נוספת

 

בחירת שירותי איטום בסנפלינג

חברה שמציעה שירות של איטום בסנפלינג צריכה לדעת איך להתמודד גם עם בעיות בקירות חיצוניים ופנימיים וגם עם בעיות בגג. לעיתים קרובות משתמשים בסנפלינג בשביל לאטום את הקירות החיצוניים של המבנה, אך עושים את זה בלי לפתוח את המרזבים של הגג ובלי לוודא שהגג עצמו אטום מפני חדירת מים. זו טעות נפוצה שעלולה לגרום לעבודת האיטום של הקירות לרדת לטמיון, אך ניתן למנוע אותה על ידי מעורבות של קבלן איטום מיומן.

היכרות עם האופן שבו צריך לבצע איטום בסנפלינג יכולה לסייע לנו לבחור את הקבלן המתאים. ראשית, כדאי לנו לקבל המלצות על קבלני איטום ולהתייעץ עם חברים, קרובים ובני משפחה. שנית, רצוי לבדוק מה הניסיון שיש לכל קבלן כזה וכמה שנים הוא כבר עובד בתחום. לבסוף, אפשר להכניס למשוואה שיקולים כלכליים ובהם עלות שירותי איטום של קבלנים שונים, תקופת אחריות ומה היא כוללת.

רתמות מיוחדות ומנגנונים חכמים לבלימת נפילות. כמו כן, יש להשתמש בחבלי סנפלינג מתוצרת מובחרת ובחומרי איטום שמתאימים לסוג הקירות ולאופי הבעיה שאיתה מתמודדים.

חומרים צמנטיים, משחות ביטומניות, שליכטים ועוד. הדבר החשוב הוא להכין את הקיר לאיטום ולוודא שהעבודה בוצעה נכון על ידי בדיקת הצפה.

את כל סוגי הקירות, לרבות קירות חיצוניים ופנימיים של בתים פרטיים או בנייני מגורים משותפים.

120-250 ש"ח לקיר טיח. בקירות אבן, שיש וקרמיקה המחיר גבוה יותר.

אז מה היה לנו?