מקצועיות​
מענה 24/7
פריסה ארצית

תיקון גג סנטף

סנטף הינו לוח גלי מסוג פוליקרבונט המשלב כמה סוגי פלסטיק ולכן נחשב לחזק. גג סנטף משמש בעיקר לפרגולות. העובי הסטנדרטי שלו 0.8 מ"מ, אורכו עד 8 מטר ורוחבו 1.26 ס"מ. גג סנטף הוא מקור אטימה לגשם, הגנה מפני קרני השמש המגיע בגוונים שונים. ככל שבוחרים בצבע כהה יותר, ההצללה תהיה אטומה יותר. יחד עם זאת נדרשת תחזוקה תקופתית ותיקון לגג סנטף במקרים מסוימים.

 

היתרונות והחסרונות של גג סנטף

יתרונות הסנטף

 1. עמיד לטמפרטורה משתנה ומזג אוויר קשה
 2. עמיד לדליקות
 3. חומר אלסטי וגמיש הניתן לעיצוב בשיפוע או קשת
 4. בעל מגוון צבעים
 5. מעניק הצללה מלאה או חלקית
 6. עמיד לקרני UV. הסנטף השקוף גם הוא מסנן קרני שמש
 7. עמיד לתקופה ארוכה בשל החומר הפולימרי
 8. חזק ויציב
 9. בעל אטימות גבוהה לנזילות
 10. חומר זול וזמין

 

חסרונות הסנטף

 1. עוביו דק ואין בידוד אקוסטי, לכן הוא מרעיש
 2. נוטה להתייבש לאורך השנים
 3. אינו עמיד לאורך זמן אם אינו בשיפוע ואז מחזיק לכל הפחות כ-10 שנים
 4. יש לחבר אליו רק ברגים עם ראש אטם כדי שיהיה יציב

 

ההבדלים בין סנטף רגיל לסנטף BH

סנטף BH דומה במראה לסנטף הרגיל אך הוא מיועד יותר לקירוי מקצועי מבחינה עיצובית. זאת לאור העובדה שהוא יותר אסתטי, עמיד וחזק מהסנטף הרגיל. פני השטח שלו הם בצורת כוורת המקנה לגג חוזק, יציבות ועמידות גבוהה יותר במזג אוויר קיצוני. בנוסף, פיזור האור בפרגולה מסוג זה הוא גדול יותר בשל צורת הכוורת המוטבעת עליו.

לבסוף, מדובר על סוג המתאים לעיצוב המודרני כי המראה שלו נקי, נעים לעין ואיכותי. למרות כל האמור, הזמינות של סנטף BH נמוכה יותר מהזמינות של הסנטף הרגיל, מחירו יקר יותר וההתקנה שלו מורכבת יותר. בנוסף, אם יש צורך לבצע תיקוני גג סנטף התיקונים של סנטף BH יהיו מורכבים ויקחו יותר זמן מהסנטף הרגיל.

 

תיקון גג סנטף

הסנטף לא רק משמש לצורך בניית גג לפרגולות, אלא גם למחסנים, חניות, פתחי תאורה ובעיקר משרת את ענף הבנייה והתעשייה. למשל, משתמשים בו כקירוי במתחמי נופש, בתי קפה ומסעדות ובחקלאות לקירוי חממות. יחד עם זאת, כאשר הוא משמש כקירוי בבנייה קלה עלולים להיות מהגג נזילות שיש לאטום.

בנוסף, לוחות הסנטף יכולים להישבר אם האיטום אינו אופטימלי. כאשר מבצעים תיקוני גג סנטף יש לאתר את הנזילות ולתקן אותן באופן ממוקד, להתמקד בחיבורים ולאטום אותם בצורה הרמטית ולהתכונן לחורף יבש ונעים. במידה והגג של הפרגולה לא מותקן בתמיכה של קיר הבית הסבירות שהוא יהיה חלש גבוהה ולכן האיטום הוא התיקון החשוב ביותר.

 

איטום גגות סנטף

האיטום כחלק מתיקון גג סנטף חייב להיות מקצועי על מנת שהחורף יעבור בשלום מבחינת נזילות. לפני ביצוע האיטום יש לנקות את הגג והמרזב, לשחרר סתימות ורק אחר כך להתחיל לתקן. איש המקצוע ישתמש בחומרים ייעודיים לסנטף עם איטום דו שכבתי המבוסס על צבע אחיד כמו צבעה של הפרגולה. מדובר על טכניקה פשוטה שפותרת בקלות את בעיות הנזילה.

בנוסף, ניתן לאטום את הסדקים בחומרים פוליאוריטנים הנמרחים על שכבה אפוקסית. למעשה, תיקוני גג סנטף מתבצעים על ידי איש המקצוע כי לא רוצים שהתיקונים יבלטו ויהיו שונים מצבע הפרגולה. כמו כן, האיטום המקצועי יאפשר לאור השמש לחדור ולמנוע מהגשם להיכנס לפרגולה. עלות תיקוני גג סנטף יכולה לעלות בסביבות 50 ₪ למ"ר ולכן היא אינה יקרה.

 

השלבים להתקנת ותיקון גג סנטף

 • שלב ראשון – בוחרים את הדגם והצבע של לוחות הסנטף אצל היצרן או המשווק.
 • שלב שני – את לוחות הסנטף לגג יש לשנע בצורה אופקית למקום ובמידה ויש לאחסן אותם עד להתקנה חשוב לבחור במקום מוצל.
 • שלב שלישי – כדי להתאים את הלוחות לפרגולה או למבנה קל אחר, יש לחתוך את הגודל הרצוי באמצעות מסור דיסק עם להב עץ. במידה ויש צורך בחיתוך מקומי מומלץ להיעזר במספרי פח או מסור אנכי.
 • שלב רביעי – יש לקדוח ולהכניס את הברגים כדי שתהיה תמיכה ללוחות ולאחר מכן לנקות לפני שמהדקים אותם ללוחות.
 • שלב חמישי – יש לאטום את הסנטף באמצעות סיליקון או חומרים משחתיים אחרים.
 • שלב שישי – מבצעים קידוח וסוגרים את הלוחות.

 

ככל שההתקנה תהיה מקצועית יותר כך לוחות הסנטף יחזיקו מעמד לטווח הרחוק ולכן מומלץ לקבל סיוע מבעל מקצוע מומחה בתחום.

 

מה עדיף גג סנטף או פוליגל?

מבחינת עלויות גג סנטף זול יותר מפוליגל. ההבדל הוא שהעובי שלו אחיד והוא מרעיש כאשר יורד גשם. לעומת זאת, הפוליגל אינו מרעיש ויש לו עמידות ליותר זמן מבחינת בלאי. יחד עם זאת, ללוחות הפוליגל יש מחבר העשוי פלסטיק שאינו עמיד בפני נזילות.

מאחר והסנטף מורכב בצורת גלים והחיבורים שלו אינם חיצוניים, יש סבירות נמוכה יותר לנזילות. לפיכך, עדיף לבחור בסנטף BH שאינו משמיע רעש ואין בו תופעות של נזילות. לסיכום, הסנטף יספק לכם פתרון של הצללה, חדירת אור על פי הצורך ומקום מאוורר לשבת בו בגינת הבית או במרפסת.

 

השילוב של אלומיניום וסנטף בפרגולות

כיום ניתן לרכוש פרגולה עם פרופילים איכותיים ועמידים מאלומיניום ולהוסיף את הסנטף כגג. כך מקבלים לא רק יציבות גדולה יותר ומשקל תואם וקל לבנייה קלה, אלא גם הגנה מחדירה של גשם ופחות בעיות של נזילות. זהו שילוב אופטימלי של אסתטיקה עם עמידות שיעניק לפרגולה אריכות ימים. בפרגולות מסוג זה ניתן אף להתקין בקלות תאורה וסוככים להגנה מהצדדים או מקדימה. לסיכום, הסנטף הוא אחד מהחומרים היעילים בעיקר לפרגולות.

ניתן לבחור במגוון צבעים כמו: אפור, לבן, כחול, אדום, ירוק או שקוף. כמו כן לצבעי היסוד גוונים שונים.

העברת אור בסנטף כהה היא בסביבות 5% ולכן תקבלו 95% הצללה ככל שהצבע כהה יותר.

לגג סנטף מעניקים לרוב 10 שנות אחריות.

אורך החיים של פרגולה מעץ הוא כ-10 שנים או עד שהיא נרטבת ומרקיבה, דוהה מהשמש וכן הלאה. לעומת זאת, הסנטף עמיד ל-20-30 שנה ולכן הוא יעיל יותר מפרגולות אחרות.

אז מה היה לנו?