מקצועיות​
מענה 24/7
פריסה ארצית

תיקון גגות פח

גגות פח הם גגות המגיעים בצורות, בגדלים וסוגים שונים כמו איסכורית שהיא פח מגוולן, קנלטה, אלומיניום בעיצוב גלי, טרפז או מחורר. השימוש הנפוץ של גגות אלו הוא בעיקר במבני תעשייה, מרפסות, מחסנים, פרגולות ועוד. לפח יש יתרונות רבים כאשר האיטום שלו נעשה בצורה אופטימלית. כאן תקבלו את כל המידע על תיקון גגות פח והיעילות שלהם.

 

היתרונות של גגות פח מגוולן

הפח הוא חומר קל שאינו שוקל הרבה ולכן ניתן לשנע אותו בקלות ולהתקין את הגג. ההתקנה שלו אינה דורשת מורכבות ואין צורך בקידוחים או בנייה שיכולה להפריע לסביבה. מעבר לכך, מדובר על בנייה זולה ובחומר גלם ידידותי לסביבה שניתן למחזור. בנוסף, ככל שהפח יהיה מגוולן כך הוא גם יהיה עמיד יותר.

גוולון הוא פעולה שעושים בסוגי מתכות כמו פחי גגות על מנת למנוע קורוזיה וחלודה. מצפים את הפח באבץ חמצני שמגן עליו על מנת שיהיה עמיד לאורך זמן. כלומר, ללא הציפוי הדק של חומר זה הפח חשוף לחמצן, מתבלה מהר ואינו מחזיק לאורך שנים.

לפיכך, לגגות מפח מגוולן יש יתרונות בעיקר של עמידות בפני רטיבות ופגעי הגשם. למרות זאת, אם אינו אטום בצורה אופטימלית הוא עלול לדלוף ואם אינו מקובע לבסיס בצורה יציבה, הוא עלול לעוף או להיסדק ברוחות חזקות. כאן נכנס לתמונה הנושא של תיקון גגות פח המציע פתרונות שונים.

 

תיקוני גגות פח מגוולן

איטום גגות פח

בראש ובראשונה כדי לשמור על עמידות החומר יש לבצע מדי פעם תיקון בגגות פח ואיטום קירוי זפת רטוב, יריעות ביטומניות או איטום בחומרים פולימרים או פוליאוריטנים בנקודות סדוקות. זאת לאור העובדה שבמהלך השנים המסמרים של קיבוע הגגות משתחררים ונוצרות דליפות.

שנית, נקודות החיבור של הפח הן אזורים קריטיים שיש לאטום. לפיכך, מומלץ לחזק את הגג עם ברגים בעלי כריות גומי אלסטומריות ולהדק אותם בזהירות לפח. אם משתמשים ביריעות ביטומניות רצוי להדביק איטום זה לגג באמצעות דבק.

 

תיקונים ממוקדים בגגות פח

בתיקון גגות פח מטפלים גם בחלקים שהתכופפו או התעקמו כתוצאה מרוחות, תזוזת הקרקע או מבלאי. אין צורך להשקיע בגגות חדשים אם מדובר על תיקונים קטנים.

 

צביעה של גגות פח

במידה והפח אינו מגוולן מומלץ לצבוע אותו בצבע המבוסס על אבץ לאחר שמנקים אותו בצורה יסודית. בצורה כזו מרעננים את המראה הייחודי שלו ומונעים היווצרות של קורוזיה.

 

תחזוקה של גגות פח

התחזוקה של גגות פח היא די פשוטה. יש לדאוג שהגג יישאר נקי ומומלץ לנקות אותו באופן יסודי אחת לשנה כולל המרזבים. העלים והלכלוך הנכנס למרזבים עלול לסתום אותם ולגרום למים לעמוד. בגג כמו איסכורית ישנן תעלות שגם הן מורכבות מפח מגוולן באופן מודולרי ומחוברות למרזבים.

כמו כן, גג פח בשיפוע יהיה יעיל יותר מבחינה זו מאשר גג שטוח. הניקיון כולל סילוק של שלשלת ציפורים, ענפים וכד'. במידה והגג אינו מגוולן וצובר חלודה ההסרה שלה תיעשה באמצעות דיסק כאשר המצב חמור ובמצבים קלים על ידי מברשת פלדה. לאחר הליטוש של החלודה מומלץ לנגב את השאריות בטרפטין ולצבוע בצבע נוגד חלודה.

 

היכן משתמשים בגגות פח?

גגות פח אופייניים בעיקר למבנים תעשייתיים, מפעלים, מחסנים, סככות, מוסכים, חניות, פרגולות ומבנים קלים אחרים. אם ניקח לדוגמה את האיסכורית, העיצוב של הפח הגלי או הטרפזי שמאפיין אותה מוסיף המון דקורציה לבית מאחר והוא מחליף את גג הרעפים. מעבר לכך הוא תחליף מצוין למבנים שנאלצו לפרק את גגות האסבסט ולהחליפם.

בנוסף, היכולת להשיג את הגגות בעובי ובגדלים שונים מעניק פתרון לכיסוי חלקים נרחבים. כלומר, אפשר להשתמש בפח לכיסוי כל השטח או לחבר מספר משטחים בברגים מיוחדים או באמצעות ריתוך על מנת שיראו כיחידה אחת. בדרך כלל כל יחידה היא באורך של עד 6 מטר וברוחב 1.20 מטר ולכן אם מדובר על שטח גדול יהיה צורך בקירוי של מספר יחידות.

 

גגות פח לצורך בנייה קלה

בנייה קלה היא בנייה שבה משתמשים באלמנטים המיוצרים במפעלים ומשנעים אותם לשטח. כאשר מדובר בגגות פח זהו בדיוק התהליך. בשונה מגג בטון אותו בונים במקום או גג רעפים שיש לחבר אותם אחד לשני, גג הפח מגיע במשטחים לאחר שכבר הוכנסו בהם כל האלמנטים שהופכים את חומר הגלם לגג.

כל תהליך הייצור שלהם במפעל עובר ביקורת קפדנית על פי התקן על מנת שיהיה מותאם לבנייה קלה. ניתן לומר, שבכל הנוגע לגגות פח, הבנייה הקלה יכולה לחסוך הרבה עלויות וזמן מאחר והעבודה אינה מורכבת כמו בבנייה הנעשית בשיטות אחרות. כך מתקבל קירוי עם בידוד תרמי ואקוסטי שהעיצוב שלו עם גימורים המתוכננים היטב.

 

ההבדלים בין גגות פח מעוצבים לגגות פח פשוטים

  • לגגות פח מעוצבים יש צורות ייחודיות כמו גלים, כיפות, צורות מרובעות, אליפטיות, טרפזיות או מחודדות. לעומתם גגות הפח הפשוטים מגיעים במשטחים ישרים.
  • גגות פח מעוצבים מגיעים בצבעים מגוונים לעומת גגות פח פשוטים שצבעם לבן או אפור.
  • גגות פח מעוצבים מתוכננים בצורה המסייעת לשמור על החוזק והיציבות של הגג כבר בשלבי התכנון ולכן לא יהיה צורך באיטום מסיבי.
  • גגות פח מעוצבים מגיעים עם שיפועים היעילים נגד מים עומדים.

 

מהם גגות קנלטה?

גגות קנלטה הם גגות עשויים מיחידת פח אחת ומגיעים בהתאמה אישית מבחינת האורך והעובי הרצוי. כלומר, ניתן להתקין גג אחד מבלי שיהיה צורך לחבר כמה יחידות ביחד וכך למנוע באופן אפקטיבי יותר נזילות. הקנלטה מורכבת בקלות ובמהירות עם חיבור למרזב וללא צורך בבסיס נוסף מתחתיה או מירשים במפתחים כמו בפח גלי או איסכורית.

אם מדובר על גג פח מגוולן הוא אינו דורש החלפה כל עוד הוא תקין בשונה מגג אסבסט. למרות זאת מומלץ לתחזק אותו בצבע ובאיטום.

כן. ניתן להזמין את הגודל הרצוי ואיש מקצוע על מנת להתקין אותו.

ניתן להחליף את הגג בפח מגוולן וצבוע אם לא ניתן להסיר את החלודה בדרכים קונבנציונאליות.

ניתן לאטום אותו באמצעות זפת, חומרים משחתיים או יריעות ביטומניות בהתאם לצורך.

אז מה היה לנו?