מקצועיות​
מענה 24/7
פריסה ארצית

קבלני איטום

אם אתם נמצאים לקראת עבודות איטום בעקבות נזילות או בעקבות שיפוצים נרחבים וודאי תהיו רגועים יותר כשתדעו שמי שאחראי על עבודות האיטום אצלכם הוא קבלן איטום מקצועי בעל וותק. אז מה צריך לבדוק כאשר מחפשים קבלני איטום?

בניה ושיפוצים היא תקופה מאתגרת מבחינות רבות. המתכון הבטוח לסיים את התקופה הזאת בהצלחה ולעבור את כולה על הצד הטוב ביותר הוא לבחור בקפידה את אנשי המקצוע שעובדים ואת הקבלנים המפקחים על כל הפרויקט.

קבלני איטום הם חלק בלתי נפרד בכל הקשור בהוספת קומות ומרפסות, ועל מנת להבטיח עבודה טובה שלא דורשת תחזוקה ותיקונים לעיתים קרובות, כדאי לחפש קבלני איטום טובים ומקצועיים. אבל מה צריך לבדוק כאשר מחפשים קבלני איטום?

 

ותק בתחום האיטום

איטום היא עבודה המצריכה מחשבה לטווח ארוך ולא רק סגירת פינות וסדקים ופתרונות מידיים. אי לכך, חשוב לחפש קבלן איטום העובד בתחום מספיק זמן על מנת לדעת כיצד לבצע את העבודה כהלכה. לעיתים ישנם פרויקטים ועבודות איטום המצריכים מקבלני איטום יצירתיות ומחשבה מחוץ לקופסה, הדבר מתאפשר ביתר קלות כאשר מדובר בקבלני איטום בעלי ותק מספיק, שראו מגון בעיות במהלך הקריירה המקצועית שלהם.

 

חדשנות – זו לא מילה גסה

על אף שוותק הוא פרמטר חשוב כאשר מחפשים קבלני איטום לעבודות בהיקף גדול, וגם קטן, חשוב לא פחות לקבל ייעוץ ושירות מבעל מקצוע שיודע מה הם החידושים האחרונים בתחום עיסוקו.

בתחום האיטום, נצפה מקבלן איטום שידע להשתמש בחומרים החדשים יותר בשוק שיצאו כגרסה משופרת של חומרים שהיו בשימוש בעבר. טכניקות העבודה משתנות גם הן עם התקדמות הטכנולוגיה וחשוב לקבל שירות של קבלן איטום מעודכן וצמוד להתחדשות בתחום שלו.

 

רישום, תעודות וכל האישורים הרלוונטיים

קבלני איטום אינם יכולים להיות סתם קבלני שיפוץ עם ידיים טובות. איטום הוא תחום שיש להבין אותו לעומק וכדי לבצע את העבודה נאמנה, יש להתמחות בו. אם כן, כאשר מקבלים הצעת מחיר חשוב לוודא כי מדובר בקבלן איטום בעל רישום תקני המתאים להיקף העבודה אותה אתם מבקשים לבצע.

אישורים נוספים אשר יש לספק לעיתים הם אישורי עבודה בגובה, שכן פעמים רבות עבודות האיטום נעשות בגובה ובמקרים כאלה קבלני איטום צריכים להציג אישור המאפשר להם עבודות מהסוג הזה. מבחינת כיסוי ביטוחי, כל עוד הוצגו כל האישורים המתאימים, ישנו כיסוי ביטוחי ולכן חשוב מאד לא לוותר על השלב הזה גם אם פגשתם בבעל מקצוע שנראה לכם חביב וזריז.

 

מחירים הוגנים

עבודות איטום מתומחרות בדרך כלל על פי מ"ר. אך כמובן שהצעת מחיר מורכבת ממספר פרמטרים שמשפיעים ישירות על המחיר. ראשית, סוג העבודה העתידה להתבצע – קבלני איטום מקצועיים יודעים שישנן מגוון אפשרויות ופתרונות איטום בכל מיני מצבים וידעו להתאים לכם את הפתרון האולטימטיבי למקרה הספציפי שלכם.

שנית, סוג החומרים בהם בחר הקבלן להשתמש. חומרים איכותיים יותר מחירם יקר יותר בדרך כלל. אך עם זאת, לא כל החומרים הם יקרים ולא בכל המצבים דרושים החומרים היקרים ביותר או האיכותיים ביותר. חשוב לבצע שיקול יחד עם בעל המקצוע באילו חומרים כדאי להשקיע ובאילו אפשר לחסוך.

ולבסוף, העבודה עצמה. כמובן שככל שבעל מקצוע הוא ותיק ויתר ומקצועי יותר, הוא יכול לדרוש שכר גבוה יותר עבור עבודתו. אך חשוב לדעת כי זהו לא כלל ברזל, יתכן ומחירים יקרים לא תמיד ישקפו את טיב העבודה ודווקא הצערת מחיר זולה יותר תתקבל מידם של קבלני איטום שנמצאים מספר שנים לא מבוטל בתחום האיטום ויודעים לעשות את עבודתם נאמנה וגם לתת מחיר הוגן.

 

שקיפות ואמינות לפני הכל

קבלני איטום צריכים לקחת בחשבון משתנים רבים בעת עבודתם. דוגמה נפוצה היא אילוצי מזג האוויר שלעיתים דורשים גמישות ושינוי תוכניות תוך כדי עבודות. גם עבודה במקביל לעבודות נוספות המתבצעות באותו בית יכולות לשבש מעט את התוכניות וחשוב להתכונן מראש ולעבוד בתיאום על מנת למנוע הפתעות מיותרות.

עם זאת, חשוב בתור לקוחות, לקבל שקיפות מלאה לגבי התוכנית העתידית. קבלני איטום צריכים לדעת להגיד ללקוחות זמן משוער מתחילת העבודות ועד סופן, מה המחיר הנדרש לסוג העבודה המתבקש, והאם ניתן להמשיך ולהתגורר בבית בזמן עבודות האיטום או שצריך למצוא פתרון חלופי. כל הנ"ל צריכים להיות 'על השולחן' כאשר מקבלים הצעת מחיר ותוכנית עבודה של קבלני איטום.

 

זמינות גם בסוף העבודה

בבחירת בעל מקצוע חשוב לברר לגבי זמינות. אם מצאתם את קבלן האיטום המושלם, אך נראה לכם שהוא לא יכול להשתלב עם לוח הזמנים של השיפוצים בביתכם או שהוא יכול להגיע ולפתור בעיות של נזילות רק בשלב מאוחר יותר, כדאי לחפש קבלני איטום נוספים העונים על שאר הקריטריונים.

עבודות איטום בדרך כלל מבוצעות בחודשי הקיץ, כלומר החל ממרץ וכלה בערך באוקטובר–נובמבר וזאת מאחר ודרוש מזג אוויר יבש על מנת לקבל את המיטב מעבודות איטום. על כן, אם ידוע לכם מראש כי תצטרכו עבודות איטום, כמו במצב בו נכנסים לתקופת שיפוצים או בניית בית, כדאי לתזמן זאת כך ולחפש קבלני איטום הפנויים בחודשי הקיץ. במידה ומדובר במצב חירום, גם כמה ימים יבשים בחורף יכולים לאפשר עבודות איטום כהלכה.

עוד מידע שצריך להתקבל על ידי קבלני איטום בתחילת העבודות הוא לכמה זמן טוב האיטום. השאלה החשובה הזאת משפיעה על החלטות לגבי בחירת החומרים ודרך העבודה כאשר מדובר באיטום טוב, וכמובן שאלו משפיעים על המחיר הסופי. כאשר הדבר מתאפשר, החומרים איכותיים והעבודה טובה, ישנן עבודות איטום שישאירו בית יבש לעוד שנים ארוכות.

קבלני איטום צריכים להיות זמינים לא רק בזמן העבודות ולשאוף לסיום מוקדם ככל האפשר, אלא להישאר בקשר גם לאחר מכן מאחר ובעיות יכולות לצוץ לאחר הגשם הראשון.

השיטה הקלאסית היא לקבל המלצות ממכרים ובני משפחה שכבר קיבלו שירות מקבלן איטום ויכולים לתת חוות דעת טובה ולסכם את החוויה כמוצלחת. שיטה נוספת, מתאימה יותר לעידן שלנו, חיפוש ברשת אחר קבלני איטום שיש להם המלצות טובות על ידי גולשים שהשתמשו בשירותיהם. כך או כך, כדאי לדבר עם קבלן האיטום ולראות שהוא ידידותי ויש חיבור.

אז מה היה לנו?