בנייה ירוקה

אחריות סביבתית

הנהלת הקבוצה, וחברת רעפי קוניאל כחלק אינטגרלי, מחויבות לרעיון השמירה על איכות הסביבה. חברת רעפי קוניאל גאה להיות חברה במועצה הישראלית לבנייה ירוקה ולקחת חלק פעיל ביוזמות ופעילות המועצה.

מפעל הייצור בירוחם תוכנן לייצור יעיל וחסכוני, המחויב לשמירה על הסביבה. המפעל משתמש בחרסית (חימר) אשר מקורה במחצבה בקרבת המפעל וכריית חומר הגלם הינה חסכנית ומבוקרת, ותואמת דרישות הרשויות הממונות.
תהליך הייצור הינו מתקדם ביותר ומתבצע ללא שפכים וללא פסולת, תוך הקפדה על מחזור חומרי הגלם. החומר נשאר טבעי, ללא כל תוספות רעילות או מזיקות לאדם או לסביבה.
שיטת הצביעה ייחודית ומתבצעת טרם שלב השריפה, במערכת אוטומטית, והרעפים מגיעים לצבעם הסופי רק עם סיום תהליך הייצור. שיטה זו מבטיחה את איכות ועמידות הצבע לאורך כל חיי הרעף.
תהליך השריפה הינו פרטני (mono layer) ונעשה שימוש בגז הנחשב ידידותי לסביבה, תוך דגש על מחזור אנרגיה. לאחר שלב השריפה בתנור, הפחת מנוצל לחיפוי גינות.

חיי מוצר ירוקים
רעפי החרס מבית קוניאל מיוצרים מחומרים טבעיים והינם ידידותיים לסביבה במשך כל חייהם.

בנייה ירוקה והתייעלות אנרגטית

חברת רעפי קוניאל מחויבת לרעיון הבנייה הירוקה ומאמינה בתכנון מושכל וארוך טווח המוביל לתפעול יעיל של המבנה, תוך דאגה לנוחות וצרכי המשתמש.
תכנון מודע מסוג זה חייב להתחשב בתנאים האקלימיים של האזור ולחתור ליעילות אנרגטית של המבנה תוך ניצול תנאי הסביבה הטבעיים.

רעפי קוניאל מזדהה עם תפיסת הבנייה המודעת הזו, וממליצה על גג רעפים מבודד ומאוורר למטרת התייעלות אנרגטית. עפ"י שיטת בנייה זו, יש לכלול שכבה של זרימת אוויר טבעי בין שכבת הבידוד (וממברנה נושמת אטומה למים באם ישנה) לבין שכבת הרעפים. מדובר במרווח אוויר של ס"מ ספורים התורם לנידוף החום אל מחוץ לגג הרעפים, לפני חדירתו לפנים הבית.
שכבת האוורור הטבעי תורמת לשמירה על הנוחות התרמית בחלל גג הרעפים ובבית, תוך חסכון ניכר באנרגיה המושקעת לקירור הבית בחודשים החמים. בתוך כך מושג יתרון חשוב נוסף, שכן מתאפשר ניצול חלל גג הרעפים למטרות מגורים נוחים. חשוב לציין שבית בעל גג רעפים, בו חלל הגג מאוכלס, הינו קומפקטי ביותר ויעיל ביותר מבחינה אנרגטית.
בנוסף, התכונות התרמיות של רעפי החרס והאינרציה התרמית הגבוהה שלהם תורמות גם הן ליצירת גג רעפים יעיל יותר.

מערכת גג רעפים המשלבת שכבת אוורור הינה פשוטה לתכנון ולבנייה. המוצרים המשלימים מבית קוניאל הופכים את ההתקנה לקלה ויעילה.

הגג הינו אלמנט קריטי במבנה והכרחי להקפיד על תכנון נכון ובנייה נכונה של גג רעפים על מנת להבטיח בטיחותו ועמידותו לאורך שנים.

להמשך קריאה על גג רעפים מאוורר…